That's how I do it too. How much complete
protein am I getting per dollar or so. Compare it to Greek yogurt, whey protein powder or canned tuna for similar calories. If I can get it for about $1 per 20 grams I buy it.
I like this better dry and admit that part of my enjoyment is the novelty.
6
u/Bigheaded_1 5d ago
I see people bitching about the price, but with 17 g of protein per serving this is about in line with what a tub of protein costs.
Magic spoon protein cereal cost about the same, but has less protein and fewer servings. As far as protein cereals, ghost is not a bad deal.